Tragjedi në Mesdhe, mbyten 25 emigrantë afrikanë

Publikuar tek: bota, më 18:39 06-01-2018 Tragjedi në Mesdhe, mbyten 25 emigrantë afrikanë

Mëngjesin e sotëm është konsumuar tragjedia e radhës në ujrat e detit Mesdhe.

Mediat italiane raportojnë për 25 emigrantë të vdekur pas përmbytjes së anijes në ujrat e detit Mesdhe parnë ishillut të Siçillisë.

Ndërkohë 125 të tjerë janë mundur të shpëtohen nga marina italiane.

Kjo është anija e parë e mbytur për këtë, ndërkohë që 2017-ta u mbyll me një bilanc tragjik sa i përket emigrantëve që humbën jetën në Mesdhe. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0123610496521
array(1) { ["section"]=> string(54) "tragjedi-ne-mesdhe-mbyten-25-emigrante-afrikane-105673" }