Tragjedi në minierë, 21 të vdekur nga shembja e tavanit

Publikuar tek: bota, më 16:36 13-01-2019 Tragjedi në minierë, 21 të vdekur nga shembja e tavanit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në veri të Kinës. 21 minatorë kanë humbur jetën në veri të Kinës, për shkak të një shembjeje në minierën ku po punonin.

Ngjarja ndodhi në provincën Shanxi, ku 66 minatorë të tjerë u shpëtuan nga ekipet e emergjencës.

Mësohet se shkaqet e shembjes së pjesës së sipërme të minierës po hetohen.

Edhë më herët ka ndodhur aksidentet në miniera të Kinës. Tetorin e kaluar, 21 minatorë mbetën të vrarë në një minierë në provincën Shandong

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011863946914673
array(1) { ["section"]=> string(61) "tragjedi-ne-miniere-21-te-vdekur-nga-shembja-e-tavanit-148611" }