Tragjedi në New York, zjarr në pallat, humbin jetën 12 persona

Publikuar tek: bota, më 07:13 29-12-2017 Tragjedi në New York, zjarr në pallat, humbin jetën 12 persona

Një zjarr që ka përfshirë një ndërtesë në lagjen Bronks të Nju Jorkut ka lënë të vdekur 12 persona, ndersa katër të tjerë janë lënduar seriozisht. 

“Ky rast do të shënojë një ndër rastet me më shumë viktima si shkak i zjarrit në disa vite”, ka thënë Blasio gazetarëve. 

“Kjo është tragjedia më e madhe e zjarrit që e kemi parë në qytet, në të paktën një çerek shekulli”, ka thënë ai.

Zjarri ka nisur në katin e parë dhe është shpërndarë shumë shpejt deri në katin e tretë të. Shkaku i zjarrit ende nuk është bërë i ditur. “Mund të kemi ende viktima”, ka thënë majori, shkruan rel. 

Viktimat kanë qenë të moshës nga një deri në më shumë se 50 vjet, ka deklaruar de Blasio.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kjo është stuhia më e bukur në botë, e kapur ndonjëherë në kamera (Video)
Gjendje alarmante në Turqi, 500 policë aksion për bastisje në banesa »
Article Logic
Execution time: 0.010993003845215
array(1) { ["section"]=> string(67) "tragjedi-ne-new-york-zjarr-ne-pallat-humbin-jeten-12-persona-104759" }