Tragjedi në Peru, merr flakë autobusi, 20 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 09:52 01-04-2019 Tragjedi në Peru, merr flakë autobusi, 20 të vdekur

20 persona kanë humbur jetën ndërsa 8 të tjerë janë plagosur nga zjarri që ra në motorin e një autobusi në kreyqytetin e Perusë, Lima.

Sipas 'Reuters', zjarri është hapur në orët e vona të natës në një stacion që ishte deklaruar si i paligjishëm nga autoritetet vendase për shkak se kishte përballë një dyqan që shet benzinë.

Zyrtarisht arsyeja e zjarrit ende nuk është publikuar nga autoritetet vendase, dhe çështja është ende në hetim. Dyshohet se zjarri lidhet me dyqanin që shet benzinë.

Autoritetet vendase po hetojnë për shakun e zjarrit dhe sigurojnë familjarët e viktimave se do vihet drejtësi për jetët e humbura.

56536272_492657977941107_3164091025299865600_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092270374298096
array(1) { ["section"]=> string(56) "tragjedi-ne-peru-merr-flake-autobusi-20-te-vdekur-158697" }