Tragjedi në Poloni: 4 të vdekur dhe 24 të plagosur nga shembja e ndërtesës

Publikuar tek: bota, më 22:41 04-03-2018 Tragjedi në Poloni: 4 të vdekur dhe 24 të plagosur nga shembja e ndërtesës

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën dhe 24 të tjerë janë plagosur pas shembjes së një ndërtese në Poznan të Polonisë.

Godina kishte 18 apartamente ku banonin 40 persona. Dyshohet se shkak për shembjen është bërë tronditja e fortë nga shpërthimi i një bombole gazi dhe vjetërsia e godinës.

Forca të shumta të zjarrëfikëses dhe ambulanca kanë shkuar në vendngjarje. Mes të plagosurve ka edhe fëmijë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01220703125
array(1) { ["section"]=> string(80) "tragjedi-ne-poloni-4-te-vdekur-dhe-24-te-plagosur-nga-shembja-e-nderteses-112198" }