Tragjedi në Rusi: 12 të vdekur dhe 69 të zhdukur nga zjarri në qendrën tregtare

Publikuar tek: bota, më 21:29 25-03-2018 Tragjedi në Rusi: 12 të vdekur dhe 69 të zhdukur nga zjarri në qendrën tregtare

Një zjarr masiv në një qendër tregtare në Rusi i ka marrë jetën të paktën 12 personave ndërsa dhjetra të tjerë raportohen të zhdukur.

Zjarri ra mesditën e sotme në qytetin siberian Kemerovo, dhe ekipet e zjarrfikëses ende nuk kanë vënë nën kontroll flakët e shumta.

Sipas mediave ruse zjarri nisi brenda qendrës tregtare në një zonë për fëmijë dhe u përhap me shpejtësi në të gjithë ndërtesën.

30 persona janë dërguar në spital ndërsa 69 raportohen të zhdukur, ndër ta 40 fëmijë.

dfbgdeherh4rgb.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014384984970093
array(1) { ["section"]=> string(85) "tragjedi-ne-rusi-12-te-vdekur-dhe-69-te-zhdukur-nga-zjarri-ne-qendren-tregtare-114529" }