Tragjedi në Rusi, përplaset treni me një autobus, 17 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 07:37 06-10-2017 Tragjedi në Rusi, përplaset treni me një autobus, 17 të vdekur foto nga aksidenti

Një ngjarje e rëndë ka tronditur orët e fundit shtetin rus.

Të paktën 17 persona kanë humbur jetën nga përplasja e një treni me një autobus në një kalim hekurudhor në lindje të Moskës.

Një zëdhënës i hetuesit rajonal raportoi për 17 persona të vrarë në aksident, vetëm 100 kilometra larg nga kryeqyteti rus, në stacionin e trenit Oblast Vladimir.

Agjencia shtetërore e lajmeve RIA Novosti sqaron se autobusi transportonte banorë të Uzbekut, një shtet tjetër fqinj i Kazakistanit.

Autobusi, ishte me targa nga ish-republika sovjetike, Kazakistani, siç raportuan agjencitë ruse të lajmeve, dhe u përpoq të kalonte hekurudhën me dritën e kuqe.

  

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011512994766235
array(1) { ["section"]=> string(66) "tragjedi-ne-rusi-perplaset-treni-me-nje-autobus-17-te-vdekur-94902" }