Tragjedi në SHBA, rrëzohet avioni ushtarak, asnjë i mbijetuar (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 10:01 11-07-2017 Tragjedi në SHBA, rrëzohet avioni ushtarak, asnjë i mbijetuar (FOTO)

Rrëzohet një avion ushatrak në Misisipi në SHBA dhe për pasojë të paktën 16 persona kanë humbur jetën në mënyrë tragjike. 

Në këtë avion sipas autoriteteve po udhëtonin shumica e personave në bord ishin marinsë amerikanë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16.00 pasdite me orën lokale amerikane, ndërsa përplasja ka ndodhur në Le Flore County, rreth 100 kilometra në veri të Jackson, kryeqytetit të shtetit.

Drejtori i EMA-s Leflore Frank Randle konfirmoi 16 të vdekur në aksident, por nuk mund të konfirmonte nëse kishte persona edhe civil mes viktimave.

Ende nuk ka të dhëna për shkakun e këtij aksidenti ajror, që përfshiu avionin KC-130, një nga avionët më të përdorur në ushtrinë amerikane. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arratisje spektakolare, të dënuarit i vënë flakën burgut dhe ia mbathin
Thyhet tabuja në zemër të myslimanizmit, martohet çifti i parë homoseksual (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.013560056686401
array(1) { ["section"]=> string(70) "tragjedi-ne-shba-rrezohet-avioni-ushtarak-asnje-i-mbijetuar-foto-85748" }