TRAGJEDI në Sllovaki/ Autobusi me studentë përplaset me kamionin, 12 të vdekur dhe 15 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 09:45 14-11-2019 TRAGJEDI në Sllovaki/ Autobusi me studentë përplaset me kamionin, 12 të vdekur dhe 15 të plagosur Pamje nga vendngjarja

12 studentë kanë gjetur vdekjen dhe 15 të tjerë janë plagosën në një aksident automobilistik në Sllovakinë Jugore.

Sipas mediave sllovake, mes 15 studentëvë të plagosur, tre prej tyre janë në gjendje të rëndë dhe me plagë të shumta.

Autobusi i gjithi me studentë, u përplas me një kamion të ngarkuar me gurë.

Dyshohet se drejtuesi i kamionit humbi kontrollin dhe përplasi fatalisht autobusin e të rinjëve.

Ky është aksidenti më i rëndë rrugor në Sllovaki që nga viti 1995, kur një autobus ra në humnerë nga një lartësi 25 m duke shkaktuar 14 viktima.

5dcd0f5cd0c1as7-2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Krimi i vitit”, i vjedh akulloren “live” në televizion (Video)
Përmbytjet në Venecia, Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme »
Article Logic
Execution time: 0.011047124862671
array(1) { ["section"]=> string(102) "tragjedi-ne-sllovaki-autobusi-me-studente-perplaset-me-kamionin-12-te-vdekur-dhe-15-te-plagosur-185845" }