Tragjedi në ujrat e detit Jon, mbytet anija me refugjatë

Publikuar tek: bota, më 11:51 24-04-2017 Tragjedi në ujrat e detit Jon, mbytet anija me refugjatë Foto ilustruese

Një tjetër skaf më refugjatë është mbytur sot në ujrat e detit Egje pranë ishullit Lesbos. Informacionet paraprake bëjnë me dije se anija më refugjatë ishte nisur nga brigjet e Turqisë.

Deri tani janë nxjerrë në breg trupat e pajetë të 5 personave, mes të mbijetuarve është dhe një grua shtatzanë ndërsa nuk dihet numri i skatë  i klandestinëve në anije.

Ngjarja është evidentuar shpejt nga rojet bregdetare Greke dhe trupat e shpetimit ndodhen në terren.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 25 vite më e madhe se ai dhe ish-mësuesja e tij e gjimnazit, kush është gruaja që mund të bëhet zonja e parë e Francës (PROFIL)
11-vjeçari me epilepsi bëhet pacienti i parë që trajtohet me kanabis medicinal, kura jep efekte pozitive »
Article Logic
Execution time: 0.010330200195312
array(1) { ["section"]=> string(61) "tragjedi-ne-ujrat-e-detit-jon-mbytet-anija-me-refugjate-76250" }