Tragjedi në Universitetin amerikan, 2 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 21:09 03-05-2017 Tragjedi në Universitetin  amerikan, 2 të vdekur

Të paktën dy të vdekur dhe disa dhjetra të plagosur, ky është bilanci i të shtënave me armë në një kampus Universitar në qytetin Irving, në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

NBC News bën të ditur se autori i ngjarjes pasi qëlloi mbi objektivin e tij, më pas ka shtënë mbi veten e tij. Departameni i Policisë në Irving konfirmoi se deri tani janë dy, vikitimat dhe se zona është nën kontroll të plotë pasi janë evakuar të gjithë studentët për arsye sigurie. Ndërkohë vijojnë dhe hetimet për zbardhjen e arsyeve të ngjarjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qeshi me Prokurorin e Përgjithshëm, gruaja rrezikon një vit burg
“Bashkëpunon me grupe terroriste”, Turqia bllokon Wikipedia-n »
Article Logic
Execution time: 0.0093410015106201
array(1) { ["section"]=> string(52) "tragjedi-ne-universitetin-amerikan-2-te-vdekur-77379" }