TRAGJEDI / Sulm me bombë në Xhami, 180 të vdekur qindra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 15:29 24-11-2017 TRAGJEDI / Sulm me bombë në Xhami, 180 të vdekur qindra të plagosur

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në një xhami në rajonin e Sinait në Egjipt, ku pas një sulmi me bombë, më shumë se 180 njerëz kanë mbetur të vdekur.

Mësohet se sulmi ndodhi gjatë kohës kur besimtarët ishin duke kryer ritin e faljes së të premtes dhe e gjitha xhamia ka qenë e tejmbushur.


Bëhet me dije se përveç viktimave që kanë ndërruar jetë, shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Ende nuk janë mësuar autorët e këtij sulmi, pasi asnjë grupim terrorist nuk ka marrë përgjegjësinë për këtë akt.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump i quajti sponsorizues të terrorizmit, reagon Korea e Veriut
Qëllohen me armë disa fëmijë në SHBA, ngjarja mister, Policia: 6 të plagosur dhe një i vdekur »
Article Logic
Execution time: 0.010211944580078
array(1) { ["section"]=> string(71) "tragjedi-sulm-me-bombe-ne-xhami-180-te-vdekur-qindra-te-plagosur-100664" }