TRAGJEDI/ Vdesin 20 persona, mbi 2 milionë të tjerë kalojnë natën jashtë shtëpive

Publikuar tek: bota, më 17:43 10-11-2019 TRAGJEDI/ Vdesin 20 persona, mbi 2 milionë të tjerë kalojnë natën jashtë shtëpive Cikloni ''Bulbul'' u mori jetwn 20 personave nw 24 orët në Indi dhe Bangladesh

Cikloni ‘’Bulbul’’ u ka marrë jetën gjithsej 20 personave në Indi dhe Bangladesh duke shkaktuar një katastrofë të vërtetë natyrore dhe njerëzore.

Shpejtësia me 120 km/h shkatërroi rreth 4 mijë banesa prej baltë si dhe ka lënë jashtë shtëpive mbi 2 milionë njerëz. Sipas mediave të huaja, 8 persona u gjetën të vdekur në rajonin e Bengalit Perëndimor, ndërsa 2 të tjerë humbën jetën në shtetin e Odishas në Indi. Në Bangladesh, cikloni u ka marrë jetën 10 personave.

Ciklonet janë një fenomen i shpeshtë në Indi dhe Bangladesh. Cikloni më vdekjeprurës gjatë këtyre viteve ka qenë i quajturi ‘’Fani’’, i cili në muajin të këtij viti u mori jetën 89 personave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089199542999268
array(1) { ["section"]=> string(86) "tragjedi-vdesin-20-persona-mbi-2-milione-te-tjere-kalojne-naten-jashte-shtepive-185397" }