Tragjedia e Athinës, Tsipras shpall zi kombëtare treditore: Asgjë dhe askush nuk do të harrohet

Publikuar tek: barometri, më 08:19 25-07-2018 Tragjedia e Athinës, Tsipras shpall zi kombëtare treditore: Asgjë dhe askush nuk do të harrohet Tsipras

Si pasojë e zjarreve masive që morën dhjetra jetë njerëzish dhe lënduan qindra të tjerë, kryeministri Aleksis Tsipras ka shpallur zi kombëtare treditore.

“Asgje dhe askush nuk di të harrohet”, është shprehur Tsipras.

Ndërkohë kryebashkiaku i Rafinias Evangelos Bournous thotë se numri i viktimave është me shumë se 60 dhe se kjo shifër pritet të rritet nga momenti ne moment. Të gjitha forcat e ndihmës së shpejtë po punojnë që çdo qytetar të marrë ndihmën e nevojshme.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017282962799072
array(1) { ["section"]=> string(100) "tragjedia-e-athines-tsipras-shpall-zi-kombetare-treditore-asgje-dhe-askush-nuk-do-te-harrohet-129036" }