Tragjedia e çiftit shqiptar në Gjermani, kushëriri: I ati i Saimirit po fliste në telefon me të, kur dëgjoi ulërima

Publikuar tek: aktualitet, më 08:21 23-08-2015 Tragjedia e çiftit shqiptar në Gjermani, kushëriri: I ati i Saimirit po fliste në telefon me të, kur dëgjoi ulërima

Trupi i pajetë i 23-vjeçares Elanda Haziraj, e cila u shtyp nga treni gjatë qëndrimit të saj në Gjermani, ku kishte ikur si azilante është përcjellë ditën  e  shtunë për në banesën e fundit. Të tronditur, mes lotëve dhe dhimbjes, familjarët dhe të afërm të saj i kanë dhënë lamtumirën  të resë, e cila humbi jetën tragjikisht, ndërsa bashkëshorti i saj mbeti i plagosur.

“Lajmin e hidhur  e mësuam përmes familjarëve  të djalit  dhe shoqërisë së tyre në Gjermani. Nuk e besonim, do të donim të ishte  gënjeshtër. Ka qenë babai  i Saimirit  ai i cili ka qenë duke folur në telefon me të. Aty është ndërprerë biseda  për shkak se ka dëgjuar ulërima”, ka rrëfyer një nga kushërinjtë e saj për “GSH”-në.

Ai shprehet se ende ngjarja nuk është sqaruar dhe se bashkëshorti i saj Saimir Gjokpalaj ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Di të them se është shumë e rëndë dhe e papërballueshme. Mos i ndodhtë askujt kjo që na ndodhi neve! Shkuan për jetë më të mirë dhe përfunduan keq. Fat i keq i tyre”, shprehet ai.

Ai  tregon se dy të rinjtë ndonëse të arsimuar ishin të dy të papunë . Djali ka përfunduar studimet për “Shkenca Politike” , ndërsa 23-vjeçarja kishte studiuar “Gjuhë Letërsi”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 4 persona rrezikojnë të mbyten në plazhin e Pasqyrave, Sarandë
995 konsumatorë pa energji elektrike, 24 të arrestuar »
Article Logic
Execution time: 0.012710094451904
array(1) { ["section"]=> string(118) "tragjedia-e-ciftit-shqiptar-ne-gjermani-kusheriri-i-ati-i-saimirit-po-fliste-ne-telefon-me-te-kur-degjoi-ulerima-18968" }