Tragjedia e “Germanwings”, Lufthansa anulon festën për 60 vjetorin e themelimit

Publikuar tek: bota, më 13:31 31-03-2015 Tragjedia e “Germanwings”, Lufthansa anulon festën për 60 vjetorin e themelimit

Kompania ajrore kombëtare e Gjermanisë, Lufthansa, ka njoftuar se do të anulojë festimet për 60 vjetorin e themelimit të saj në vitin 1955.

“Nga respekti për viktimat e fluturimit 4U 9525, Lufthansa do të anuluojë festimet e planifikuara për 15 prillin në përvjetorin e 60-të të ekzistencës së saj,"  ka thënë kompania në një njoftim në faqen e internetit.

Në vend të festimeve, kompania do të marrë pjesë në ditën kombëtare të zisë më 17 prill në Katedralen e Cologne ku do të jenë të pranishëm edhe të afërmit dhe miqtë e pasagjerëve që humbën tragjikisht jetën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087690353393555
array(1) { ["section"]=> string(81) "tragjedia-e-germanwings-lufthansa-anulon-festen-per-60-vjetorin-e-themelimit-7451" }