Tragjedia greke në një foto

Publikuar tek: foto-e-dites, më 23:54 03-07-2015 Tragjedia greke në një foto

Kjo foto tregon situatën dramatike në të cilën ndodhet momentalisht vendi ynë fqinj. Një pensionist është shtrirë në tokë dhe ka shpërthyer në lot pasi nuk është në gjendje të marrë pensionin e tij. Foto është duke bërë xhiron e mediave botërore, ndërsa të moshuarit në Greqi duket se janë më të goditurit nga kriza e gjatë që ka mbërthyer vendin. Qeveria ka mbylluar bankat që prej një jave, ndërsa të moshuarit nuk mund të tërheqin të plotë pensionin e tyre.

Lexo lajmin: Tragjedia greke në një foto

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014795064926147
array(1) { ["section"]=> string(33) "tragjedia-greke-ne-nje-foto-15298" }