Tragjedia me 39 të vdekur në Itali,  Bullgaria merr VENDIMIN për 200 ura

Publikuar tek: bota, më 13:46 16-08-2018 Tragjedia me 39 të vdekur në Itali,  Bullgaria merr VENDIMIN për 200 ura Ura e shembur ne Itali

Pas tragjedisë së ndodhur në Itali, ku nga shembja e urës ne Genova vdiqën 39 persona e u plagosën shumë të tjerë, Bullgaria ka marrë një vendim.

Shteti bullgar ka vendosur të rinovojë më shumë se 200 ura të ndërtuara 34 apo 40 vite përpara.

Kryeministri bullgar Bojko Borissov është shprehur se urat duhet të rinovohen dhe të forcohen për të shmangur tragjedi të tilla.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012884855270386
array(1) { ["section"]=> string(77) "tragjedia-me-39-te-vdekur-ne-itali-bullgaria-merr-vendimin-per-200-ura-131307" }