Tragjedia në detin Mesdhe, europianët tregojnë se "kush duhet të ishte në varkë"

Publikuar tek: bota, më 19:34 21-04-2015 Tragjedia në detin Mesdhe, europianët tregojnë se

Tragjedia në detin Mesdhe vetëm pak ditë më parë ku humbën jetën 850 emigrantë, duket se ka rrebeluar dhe zemëruar shumë qytetarë europianë.

Kjo është fotografia që është shpërndarë me mijëra herë në rrjetet sociale si Twitter dhe Facebook e që pasqyron ndjenjat e mijëra europianëve.

Fotografia është një modifikim i një barke që lundron në mes të detit Mesdhe, e ku mbi të, emigrantët janë zëvendësuar me grupin e liderëve politikë të Europës.

Fotografia mund të shihet në disa mënyra. Për disa tregon zemërimin dhe përbuzje ndaj liderëve Europianë e për disa të tjerë tregon standartin e dyfishtë të Bashkimit Europian: 17 persona humbën jetën në sulmin e janarit dhe një pikëllim global u derdh. Në kontrast me 1 mijë emigrantë që kanë vdekur në Mesdhe në tre muajt e parë të 2015-ës.

Nuk dihet kush është autori i këtij montimi, por fotografia është përhapur me shpejtësi në internet me mesazhin “ja kush duhet të ishte në varkë”.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013170003890991
array(1) { ["section"]=> string(82) "tragjedia-ne-detin-mesdhe-europianet-tregojne-se-kush-duhet-te-ishte-ne-varke-9363" }