Tragjedia në Sri Lanka, mes viktimave 3 fëmijët e miliarderit të njohur

Publikuar tek: bota, më 11:25 22-04-2019 Tragjedia në Sri Lanka, mes viktimave 3 fëmijët e miliarderit të njohur

Mes viktimave të tragjedisë në Sri Lanka janë edhe tre fëmijët e miliarderit të njohur Anders Holch Povlsen.

Aksioneri me origjinë nga Danimarka, më i madh i firmës së njohur të veshjeve, ASOS, ndodhej së bashku me familjen e tij për pushimet e Pashkëve në Sri Lanka, në momentin kur ndodhi sulmi makabër, i cili deri më tani u ka marrë jetën të paktën 290 personave.

Tre ditë para sulmeve, vajza e Povlsen, Alma ndau një fotografi të familjes të vëllait dhe motrave së saj, duke i quajtur "tre arinj të vegjël", përpara një pishine. Ndërkohë, tre nga katër fëmijët e miliarderit janë konfirmuar të vdekur edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme daneze.

46-vjeçari u rendit në vendin e 252 në listën e miliarderëve të vitit 2019 nga Forbes, i cili raportoi punën e tij neto si $ 7.9bn (£ 6.1bn).

0_Danish-businessman-Anders-Povlsen (1).jpg

sri-lanka-povlsen.jpg

2_PA-35979210.jpg

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013193845748901
array(1) { ["section"]=> string(77) "tragjedia-ne-sri-lanka-mes-viktimave-3-femijet-e-miliarderit-te-njohur-161376" }