Tragjike: 12 vjeçaren e shqyejnë qentë rrugës për në shkollë

Publikuar tek: bota, më 01:01 24-02-2018 Tragjike: 12 vjeçaren e shqyejnë qentë rrugës për në shkollë

Një vajzë 12-vjeçare ka ndërruar jetë në Ukrainë pasi është sulmuar nga një tufë qensh endacakë.

Trupi i Liza Kanareikina u gjet i ndarë në copa nga prindërit e saj pranë qytetit të Donteskut.

Ngjarja e rëndë ka tronditur mbarë opinionin publik. Një gazetar lokal tha se trupi i vajzës së mitur ishte shqyer në copa nga qentë ndërsa vendi ishte larë nga gjaku.

Autoritetet nisën hetimet dhe kanë vrarë disa prej qenve për të parë se çfarë kanë në stomak.

Banorët dhe zyrtarë të Donteskut ia vënë fajin konfliktit me Rusinë. Ata shprehen të shqetësuar se qentë e uritur janë braktisur nga rebelët pro-rusë.

Një zyrtar i qytetit tha se “këto janë pasojat e luftës”, raporton Metro.

asdfqwetr23fr2f.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010921001434326
array(1) { ["section"]=> string(66) "tragjike-12-vjecaren-e-shqyejne-qente-rruges-per-ne-shkolle-111263" }