Tragjike, 29-vjeçarja shqiptare ndërron jetë nga koronavirusi, ishte 7-muajshme shtatzënë; fëmija nuk mbijetoi

Publikuar tek: rajon, më 18:41 26-11-2020 Tragjike, 29-vjeçarja shqiptare ndërron jetë nga koronavirusi, ishte 7-muajshme shtatzënë; fëmija nuk mbijetoi QKUK

Një ngjarje e kobshme është regjistruar ditën e sotme në spitalin e Kosovës.

Mësohet se një 29-vjeçare e cila ishte 7-muajshme shtatzënë ka vdekur pasi ishte e infektuar me Covid-19.

Pavarësisht përpjekjes së mjekëve as mamaja dhe as foshnja në bark nuk ka mundur të mbijetojë.

Mediat kosovare bëjnë me dije se është tentuar të kontaktohet me spitalin, por pa sukses. As zyra për informim e QKUK-së nuk kanë folur për rastin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputeti shqiptar vendos flamurin KUQEZI në parlamentin serb, revoltohet Daçiç dhe kryeministrja Brnabiç
Vrau dhe murosi shqiptarin Astrit Lamaj, jepet vendimi për italianen; policia zbardh motivet e krimit makabër »
Article Logic
Execution time: 0.011332035064697
array(1) { ["section"]=> string(114) "tragjike-29-vjecarja-shqiptare-nderron-jete-nga-koronavirusi-ishte-7-muajshme-shtatzene-femija-nuk-mbijetoi-229238" }