Tragjike/ Autobusi humb kontrollin dhe bie në humnerë, humbin jetën 33 persona, plagosen 28 të tjerë (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 06:22 16-08-2016 Tragjike/ Autobusi humb kontrollin dhe bie në humnerë, humbin jetën 33 persona, plagosen 28 të tjerë (FOTO)

Të paktën 33 persona kanë humbur jetën dhe 28 të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti.

Ngjarja ka ndodhur në Nepal, në kufi me Kinën, ku autobuzi ka humbur kontrollin dhe ka rënë në një humnerë 150 metra poshtë autostradës.

Agjencia e lajmeve “Associated Press”, duke cituar qeverinë, ka njoftuar se në këtë aksident kanë humbur jetën 33 persona dhe janë plagosur 28 të tjerë të cilët janë dërguar në spital për trajtime mjekësore.

rrug2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dorëhiqet ministrja suedeze pasi dështoi në testin e alkoolit, rrezikon edhe burgun
Shpërthim me bombë në Turqi, humbin jetën 6 persona, plagosen 25 të tjerë »
Article Logic
Execution time: 0.011337041854858
array(1) { ["section"]=> string(108) "tragjike-autobusi-humb-kontrollin-dhe-bie-ne-humnere-humbin-jeten-33-persona-plagosen-28-te-tjere-foto-49851" }