TRAGJIKE/ Italia shënon REKORD, raportohet numri më i lartë i viktimave të Covid-19 që nga fillimi i pandemisë, në 24 orë infektohen 23,225 persona

Publikuar tek: bota, më 17:38 03-12-2020 TRAGJIKE/ Italia shënon REKORD, raportohet numri më i lartë i viktimave të Covid-19 që nga fillimi i pandemisë, në 24 orë infektohen 23,225 persona

Italia ka shënuar një numër të lartë të viktimave nga koronavirusi që nga fillimi i pandemisë.

Në 24 orët e fundit janë raportuar 993 vdekje, 347 prej të cilave në Lombardi.

Po ashtu janë rritur ndjeshëm edhe rastet e reja, pasi në 24 orë janë infektuar 23,225 persona.

Ky është numri më i lartë i vdekjeve dhe të infektuarve që nga fillimi i pandemisë. Pavarësisht karantinës dhe masave të marra nga qeveria italiane, numrat kanë vijuar të jenë të lartë.

Rastet e reja: 23,225  (dje 20,709 )

Rastet e testuara: 166,592  (dje 95,599 )

Tampona (diagnostikues dhe kontrollues): 226.729 (dje 207.143 )

Aktualisht pozitive: 759,982  (dje 761,230 )

Spitaluar: 31.772, -682  (dje  32.454, -357 )

Spitaluar në Kujdesin Intensiv: 3.597, -19  (dje 3.616, -47 )

Rastet totale pozitive: 1,664,829  (dje 1,641,610 )

Të vdekur: 58 038, +993  (dje  57 045 , 684  vdekje të regjistruara në 24 orë)

Totali i Shkarkuar / Shëruar: 846.809  (dje  823,335 )

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bëri foto provokuese para varrit 4,700 vjeçar në Egjipt, ndiqet penalisht modelja e njohur
»
Article Logic
Execution time: 0.010040998458862
array(1) { ["section"]=> string(151) "tragjike-italia-shenon-rekord-raportohet-numri-me-i-larte-i-viktimave-te-covid-19-qe-nga-fillimi-i-pandemise-ne-24-ore-infektohen-23-225-persona-230064" }