Tragjike/ Materniteti përfshihet nga flakët, digjen 11 foshnja

Publikuar tek: bota, më 12:29 10-08-2016 Tragjike/ Materniteti përfshihet nga flakët, digjen 11 foshnja

Një zjarr i madh ka përfshirë një maternitet dhe fatkeqësisht kanë humbur jetën 11 foshnje të sapolindura.

Ngjraja ka ndodhur në një maternitet të Irakut në spitalin Jamuk, në kryeqytetin e Irakut, Bagdad.

Mësohet se 19 nëna janë lënduar nga zjarri dhe mjaft të tjera kanë mbetur të asfiksuara.

Dyshohet se zjarri është shkaktuar një shkëndijë elektrike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.21901702880859
array(1) { ["section"]=> string(66) "tragjike-materniteti-perfshihet-nga-flaket-digjen-11-foshnja-49319" }