Tragjike, modelja e njohur vret veten 11 muaj pas lindjes

Publikuar tek: bota, më 14:34 27-10-2017 Tragjike, modelja e njohur vret veten 11 muaj pas lindjes

Modelja italiane Angela Cavinato, i ka dhënë fund jetës 11 muaj pas lindjes së djalit të saj.

Motivi që ka shtyrë 38-vjeçaren të kryejë këtë veprim tragjik është depresioni pas lindjes.

Të martën e shkuar Angela kishte ikur në punë si çdo ditë tjetër, edhe u kthye në drekë në shtëpi për të përqafuar të voglin e saj dhe pastaj në mbrëmje deklaroi se ishte e lodhur.

Më pas mbasdite ajo kreu vetëvrasje.

Ajo ishte e diplomuar në Ekonomi dhe punonte si konsulente pune tek studio e të atit por njihej më shumë nga publiku për karrierën e saj si modele në të shkuarën.

Në vitin 2011 u martua me Matteon, një ish-futbollist dhe sot trajner i portierëve, dhe me 17 nëntor 2016 ishte bërë nënë për herë të parë, shkruan fanpage.it, raporton newsbomb.al.

“Ajo kishte aftësinë për t’i bërë të gjithë të lumtur,i trajtonte me ëmbëlsi, me një vëmendje dhe me durim që pak persona e kanë. Ishtë shumë inteligjente, e qetë dhe ia diltë mbanë për çdo gjë që dëshironte”, e kujton një mike e  saj. 

Davide_Tamiello_-_26084824.jpg

52311-640-0-59f311df7a06b.png

52304-640-0-59f311df786aa.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Katalonja përplaset sërish me Madridin: Nuk ka zgjdhje të parakohëshme
Parlamenti katalanas voton PRO shpalljes së pavarësisë nga Spanja »
Article Logic
Execution time: 0.01019811630249
array(1) { ["section"]=> string(62) "tragjike-modelja-e-njohur-vret-veten-11-muaj-pas-lindjes-97431" }