Tragjike në Korenë e Jugut: 28 të vdekur, dhjetëra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 15:10 21-12-2017 Tragjike në Korenë e Jugut: 28 të vdekur, dhjetëra të plagosur

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në një qendër sportive në Korenë e Jugut.

Si pasojë kanë humbur jetën 28 persona e janë plagosur dhjetëra të tjerë.

Zjarri ka nisur në bodrumin e një ndërtese 10 katëshe në qytretin Daechon, duke u përhapur më pas në të gjithë katet e saj. Nuk dihen akoma shkaqet e zjarrit ndërkohë që autoritetet po vazhdojnë kërkimet për të mbijetuar.

r.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Materiale pornografike në kompjuter, shkarkohet ministri i Theresa May
Tërmet i fuqishëm në Iran, 1 grua e vdekur dhe qindra të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.01099705696106
array(1) { ["section"]=> string(67) "tragjike-ne-korene-e-jugut-28-te-vdekur-dhjetera-te-plagosur-103894" }