TRAGJIKE/ Po i ngjiteshin malit, vetëtima u merr jetën alpinistëve

Publikuar tek: bota, më 20:21 22-08-2019 TRAGJIKE/ Po i ngjiteshin malit, vetëtima u merr jetën alpinistëve Foto e transportit të njërit prej kufomave në Poloni

Vetëtima të fuqishme shkaktuan vdekjen e disa alpinistëve në Poloni. Ngjarja e rëndë ndodhi në malin Gieëont ditën e sotme, kur një grup me disa alpinistë po i ngjiteshin malit më të lartë të vendit.

Pavarësisht se gjatë ditës kushtet atmosferike kanë qenë të përshtatshme, por gjatë pasdites njëra prej vetëtimave të shkëputura nga qielli goditën kryqin e vendosur në resortin turistik në qytetin e Zakopones.

Shefi i emergjencës Jan Krzysztof rrëfeu se disa prej alpinistëve kanë humbur jetën.

Ndërkohë, po bëhet kërkimi i trupave të viktimave të tjerë nëpërmjet një helikopteri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Video që zemëroi britanikët, 5 burra filmojnë njeriun e pastrehë dhe e qëllojnë me shkelma nga pas
Pentagoni i jep fund programit për interceptimin e raketave »
Article Logic
Execution time: 0.010580062866211
array(1) { ["section"]=> string(71) "tragjike-po-i-ngjiteshin-malit-vetetima-u-merr-jeten-alpinisteve-176060" }