TRAGJIKE, rrëzohet avioni me 60 pasagjerë në bord

Publikuar tek: bota, më 09:58 18-02-2018 TRAGJIKE, rrëzohet avioni me 60 pasagjerë në bord

Një avion me 60 pasagjerë në bord është rrëzuar në Iran. Raportohet se avioni është rrëzuar në qytetin Semirom në provincën Isfahan të Iranit.

Sipas agjensisë së lajmeve Tasnim avioni doli nga radari kur ndodhej në Teheran. Ndërsa ende  nuk dihen shkaqet e rrëzimit të avionit. Sakaq,  nuk ka shpresa për të mbijetuar, shkruan newsbomb.al.

Semirom ndodhet rreth 80 km në veri nga Yasuj, kryeqyteti i Kohgiluyehit jugperëndimor dhe Provinca Boyer-Ahmad.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013596057891846
array(1) { ["section"]=> string(55) "tragjike-rrezohet-avioni-me-60-pasagjere-ne-bord-110641" }