TRAGJIKE/ Rrëzohet avioni me zjarrfikës në Australi, vdesin 3 amerikanë

Publikuar tek: bota, më 11:38 23-01-2020 TRAGJIKE/ Rrëzohet avioni me zjarrfikës në Australi, vdesin 3 amerikanë Rrezimi i avionit

Një aeroplan për shuarjen e zjarreve në Australi u rrëzua ditën e sotme në shtetin e New South Wales duke vrarë tre shtetas amerikanë, zjarrfikës.

 

Zjarrfikësit humbën kontaktin me aeroplanin C-130 Hercules pak para orës 13:30 sipas orës lokale .

Mësohet se shkaku i përplasjes është akoma i paqartë.

Avioni u rrëzua në një zonë zjarri aktive dy orë larg nga kryeqyteti i Australisë, Canberra.

Reporterët në terren thanë gjithashtu se avioni si fillim u rrëzua, më pas u përplas dhe ngjarja u pasua nga një zjarr i madh i shkaktuar nga përplasja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071017742156982
array(1) { ["section"]=> string(76) "tragjike-rrezohet-avioni-me-zjarrfikes-ne-australi-vdesin-3-amerikane-192907" }