Tragjike, rrëzohet avioni në Algjeri, 200 viktima

Publikuar tek: bota, më 10:00 11-04-2018 Tragjike, rrëzohet avioni në Algjeri, 200 viktima Foto nga vendngjarja

Një tragjedi ka ndodhur sot në Algjeri. Nje avion ushtarak me më shumë se 200 persona ne bord është rrëzuar.

Mediat e huaja raportojne se avioni u rrezua prane aeroportit në Boufarik . Raportimet flasin për rreth 200 viktima.

Ndërkohë që të plagosurit janë dërguar për në spital.

Sipas mediave lokale, reth 14 ambulanca dhe shumë forca policie e zjarrfikese janë dërguar ne vendngjarje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0083048343658447
array(1) { ["section"]=> string(54) "tragjike-rrezohet-avioni-ne-algjeri-200-viktima-116470" }