Tragjike, shkoi për të bërë rezonancën magnetike, vdes 7-vjeçarja shqiptare (DETAJE)

Publikuar tek: rajon, më 17:08 04-08-2020 Tragjike, shkoi për të bërë rezonancën magnetike, vdes 7-vjeçarja shqiptare (DETAJE) Ilustruese

Një vajzë 7-vjeçare shqiptare nga Kosova ka ndërruar jetë ditën e sotme në mënyrë tragjike.

Bëhet me dije se viktima kishte shkuar në një spital privat për të bërë rezonancë megnetike, por ka ndërruar jetë nga mbidoza e anestezis.

“Vajzën është dërguar në një ordinancë private në lagjen Ulpiana për të bërë rezonancë magnetike. Ajo ka vdekur si pasojë e mbi dozës së anestezionit. I kanë dhënë fillimisht por gjatë kohës sa ka qenë duke e bërë rezonancën ajo është zgjuar dhe pastaj i kanë mbidozë”, ka thënë xhaxhai i të ndjerës.

Ndërkaq, vdekjen e ka  konfirmuar edhe zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka thënë se rasti po cilësohet si “Vdekje e dyshimtë”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010122060775757
array(1) { ["section"]=> string(87) "tragjike-shkoi-per-te-bere-rezonancen-magnetike-vdes-7-vjecarja-shqiptare-detaje-216075" }