Tragjike, shpërthen mina, vdes në vend 55-vjeçari

Publikuar tek: aktualitet, më 05:55 13-04-2018 Tragjike, shpërthen mina, vdes në vend 55-vjeçari Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Klosi, ku një 55-vjeçar ka humbur jetën në minierën e kromit.

Burime nga policia bëjnë me dije se në minierën e kromit gjatë punës është dëmtuar duke gjetur vdekjen e menjëherëshme shtetasi  P. M, rreth 55 vjeç, banues në Burrel.

Shërbimet e policisë dhe grupi hetimor  shkuan në vendin e ngjarjes  ku nga verifikimet paraprake kanë konstatuar se në minierën e  kromit në Cërujë-Klos, shtetasi i lartëpërmendur me detyrë zjarrmëtar, gjatë punës për vendosjen e minës për të hapur vendin, dyshohet se një minë ka shpërthyer  menjëherë duke mos i lënë kohë të largohet, dhe për pasojë  i ka  shkaktuar vdekjen e menjëherëshme.

Grupi hetimor vijon hetimet në vendin e ngjarjes dhe sëbashku me Prokurorin e Gatshëm të Prokurorisë Mat, po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Video: Si u vodh farmacia në Durrës, përleshja me grabitësin
Parashikimi i motit, ja sa do jenë temperaturat sot »
Article Logic
Execution time: 0.012881994247437
array(1) { ["section"]=> string(54) "tragjike-shperthen-mina-vdes-ne-vend-55-vjecari-116709" }