Tragjike, theri vajzën e tij adoleshente 3 herë me thikë për shkak se ishte e lidhur me një mysliman (HISTORIA E TRISHTE)

Publikuar tek: bota, më 16:26 19-07-2017 Tragjike, theri vajzën e tij adoleshente 3 herë me thikë për shkak se ishte e lidhur me një mysliman (HISTORIA E TRISHTE)

Një burrë izraelit i krishterë, ka theruar me thikë vajzën e tij adoleshente për shkak kishe një lidhje me një burrë mysliman.

Prokurorët thonë se Sami Karra, 58, vrau vajzën në shtëpinë e tyre, në qytetin qendror të Izraelit Ramle, një ditë pasi ajo u diplomua nga shkolla e mesme.

E bija 17-vjeçare, Henriette Karra, ka qenë në një marrëdhënie me një burrë mysliman, kundër dëshirës së prindërve, kështu shkruhet në aktakuzën penale të paraqitur në gjykatën e rrethit të izraelit këtë javë.

Në fund të majit vajza u largua nga shtëpia, pas kërcënimeve që mori nga prindërit vendosi të qëndrojë për një kohë me nënë e të dashurit.

Prindërit u përpoqën që ta sillnin në shtëpi duke e kërcënuar si vajzën edhe nënën e të dashurit, por nuk  ia dolën.

Pas kërcënimeve nëna e të dashurit thërret policinë që t’i mbushin mendjen vajzës por ajo refuzon dhe shkon tek shtëpia e një shoqeje.

Pas një takimi të përbashkët me një punonjës social, Henriette u kthye në shtëpi dy ditë më vonë. Ajo festoi diplomimin e shkollës së mesme në një party më 12 qershor.

Por të nesërmen në mëngjes, ajo shkoi në zyrën postare dhe i dërgon të dashurit $ 100. 

Kur ajo u kthye në shtëpi, një anëtar i familjes së Henriette tha ajo ishte e gatshme për t’u kthyer në Islam, e cila ishte feja e të dashurit.

Babai i Henrietteme të dëgjuar lajmin, shkoi në shtëpi, kap një thikë, dhe ther tri herë vajzën e tij, kështu shkaktoi vdekjen e tragjike.

Karra atë ditë u arrestua … /Newsbomb.al/

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet fatura marramendëse e darkës së çifteve Trump dhe Makron në kullën Eiffel
Facebook me probleme, i paaksesueshëm për miliona përdorues »
Article Logic
Execution time: 0.01195502281189
array(1) { ["section"]=> string(124) "tragjike-theri-vajzen-e-tij-adoleshente-3-here-me-thike-per-shkak-se-ishte-e-lidhur-me-nje-mysliman-historia-e-trishte-86674" }