Tragjike, vdes një minator në Bulqizë

Publikuar tek: kulture-art, më 08:49 25-10-2017 Tragjike, vdes një minator në Bulqizë ilustruese

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në minierën e Bulqizës.

Një minator vetëm 33 vjeç ka humbur jetën gjatë punës.

Paraprakisht, dyshohet se shkak i vdekjes së minatorit ka qenë një masiv gurësh, duke e zënë poshtë.

Paraprakisht, dyshohet se ka qenë një masiv gurësh i shkëputur në minierë dhe e ka zënë poshtë, e për pasojë i riu ka humbur jetën.

Mësohet se minatory po punonte në zonën D, ndërsa deri tani trupi i tij nuk është nxjerrë ende nga nëntoka.

 

vijon…

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024790048599243
array(1) { ["section"]=> string(42) "tragjike-vdes-nje-minator-ne-bulqize-97125" }