Trajneri danez: Do të duhet të fitojmë si me Shqipërinë dhe me Armeninë, duam pikët

Publikuar tek: sport, më 12:31 26-08-2015 Trajneri danez: Do të duhet të fitojmë si me Shqipërinë dhe me Armeninë, duam pikët Lojtaret daneze ne fushen e blerte

Shqipëria do të luajë ndeshjen e radhës në Danimarkë për Euro2016 dhe duket se për Danezët gjithcka është gati për ndeshjen e fillimit të shtatorit. 

Trajneri i Danimarkës Olsen shprehet i qartë se i duhen të 6 pikët, sin ë ndeshjen me Shqipërinë, ashtu edhe në ndeshjen me Armeninë.

“Janë dy ndeshje ku Danimarka duhet të mbajë ‘kursin’ për t’u kualifikuar drejtpërdrejtë në Kampionatit Europian, ku duhet të sigurojë gjashtë pikë. Pra, duhet t’i fitojmë të dyja ndeshjet”, tha ai për mediat vendase. Ndërkohë që Danimarka nxjerr edhe listën e futbollistëve të kombëtares së vet dhe vendin ku ata luajnë.

Lista e futbollistëve të kombëtares daneze

1.Stephan Andersen, FC København

2.Kasper Schmeichel, Leicester City FC

3.Jonas Lössl, EA Guingamp

4.Lars Jacobsen, EA Guingamp

5.Daniel Ëass, RC Celta de Vigo

6.Simon Busk Poulsen, PSV Eindhoven

7.Nicolai Boilesen, AFC Ajax Amsterdam

8.Daniel Agger, Brøndby IF

9.Simon Kjær, Fenerbahce A.S.

10.Pierre Emile Højbjerg, FC Bayern München

11.Michael Krohn-Dehli, Sevilla FC

12.Ëilliam Kvist, FC København

13.Thomas Delaney, FC København

14.Jakob Poulsen, FC Midtjylland

15.Christian Eriksen, Tottenham Hotspur FC

16.Yussuf Yurray Poulsen, RB Leipzig

17.Pione Sisto, FC Midtjylland

18.Lasse Vibe, Brentford FC

19.Nicolaj Jørgensen, FC København

20.Martin Braithëaite, Toulouse FC

21.Nicklas Bendtner, VfL Ëolfsburg

22.Morten “Duncan” Rasmussen, FC Midtjylland

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026309967041016
array(1) { ["section"]=> string(87) "trajneri-danez-do-te-duhet-te-fitojme-si-me-shqiperine-dhe-me-armenine-duam-piket-19220" }