Trajneri Gatuzo i beson Manajt, futbollisti e zhgënjen që në takimin e parë

Publikuar tek: sport, më 19:55 21-01-2017 Trajneri Gatuzo i beson Manajt, futbollisti e zhgënjen që në takimin e parë

Pak ditë më parë, Rey Manaj është bërë pjesë e ekipit të Pizës, me të cilin ka nënshkruar një kontratë të re. Edhe pse trajneri Gatuzo i ka besuar futbollistit kuqezi, ky i fundit e ka zgjënjyer trajnerin e tij.

Gatuzo i ka besuar Manajt një vend si titullar në takimin e parë për të ndaj Ternanës, si dhe një penallti në minutën e 90-të, por sulmuesi i Kombëtares nuk ka mundur të shënojë në portën e kundërshtarit, pasi ka gabuar nga pika e bardhë.

Edhe pse Manaj nuk ka shënuar, Piza ka fituar 1-0 këtë takim. Si titullar në këtë takim ka nisur dhe portieri kosovar, Saimir Ujkani, ndërsa Edgar Cani është futur në lojë në minutën e 64.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030358076095581
array(1) { ["section"]=> string(80) "trajneri-gatuzo-i-beson-manajt-futbollisti-e-zhgenjen-qe-ne-takimin-e-pare-66227" }