Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low dhuron çmimin 25 mijë euro për refugjatët

Publikuar tek: bota, më 16:24 14-09-2015 Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low dhuron çmimin 25 mijë euro për refugjatët

Trajneri i kombëtares gjermane të futbollit, Joachim Low ka dhuruar çekun prej 25 mijë eurosh në nder të karierës dhe arritjeve, për të ndihmuar refugjatët.

Low u nderua me “Piramidën e Artë” në Hamburg, ndërsa ai njoftoi menjëherë se shumën e parave të mara nga çmimi do ta dhuronte për emigrantët.

“Është detyra jonë të ndihmojmë të gjithë ata që janë në nevojë”, ka thënë ai duke shtuar se “Mirëseardhja jonë duhet të jetë rekord-thyese. Le ta zgjerojmë mirëseardhjen për refugjatët në të njëjtën mënyrë si vepruam kur mirëpritëm fansat e futbollit nga e gjithë bota gjatë Kupës së Botës në 2006-ën”.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012178182601929
array(1) { ["section"]=> string(81) "trajneri-i-gjermanise-joachim-low-dhuron-cmimin-25-mije-euro-per-refugjatet-20747" }