Trajneri i Kosovës në Angli, zhvillon bisedime intensive me Shaqirin, Xhakën dhe Behramin për të braktisur Zvicrën

Publikuar tek: sport, më 22:42 15-08-2016 Trajneri i Kosovës në Angli, zhvillon bisedime intensive me Shaqirin, Xhakën dhe Behramin për të braktisur Zvicrën

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, ndodhet sot në Angli ku është takuar me lojtarët me origjinë shqiptare.

Gazeta Olle nga burime të saja mëson se ai ndodhet në Londër, ku po zhvillon takime me yjet e Zvicrës, Valon Behrami, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka e Shano Tarashaj, për t’i bindur që ata të braktisin Zvicrën dhe të luajnë për Kosovën.

Bunjaku do të takohet edhe me Adnan Januzajn, i cili ja gjasa të më mëdha t’i thotë po Kosovës, pas prishjes së marrëdhënieve me Belgjikën.

Kombëtaren Shqiptare e kanë braktisur sot tre lojtarë me origjinë nga Kosova, Milot Rashica, Alban Meha dhe Herolind Shala, ndërsa priten largime të tjera.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025151968002319
array(1) { ["section"]=> string(118) "trajneri-i-kosoves-ne-angli-zhvillon-bisedime-intensive-me-shaqirin-xhaken-dhe-behramin-per-te-braktisur-zvicren-49840" }