Trajneri i Kukësit 'shpërthen' pas ndeshjes: SKANDALOZE, e mora ekipin në vendin e katërt

Publikuar tek: sport, më 17:57 22-04-2018 Trajneri i Kukësit 'shpërthen' pas ndeshjes: SKANDALOZE, e mora ekipin në vendin e katërt Peter Pakult

Pas barazimit 0-0 me Laçin, ka folur për mediat dhe trajneri i Kukësit, Peter Pakult. Trajneri tha për “Supersport” se arbitri i mohoi një penallti Kukësit.

"Është skandaloze si nuk e dha arbitri penallti atë rast. Ishte vetëm 5 metra larg vendit. Për fat të mirë nuk pësuam gol sot. Lojtarët tanë në vijën e sulmit krijuan raste, duhet të bëjnë më shumë. E rëndësishme është që nuk pësuam.

Kishim mungesa sot, të them të drejtën, kemi patur probleme, besoj deri në fund do t’i regullojmë gjërat. Kemi punuar shumë dhe do të vijojmë kështu që në fund t’ia arrijmë qëllimit. Në janar mora një ekip në vendin e 4, ndërsa tani jemi në vendin e dytë, me një diferencë të mirë. Në Laç nuk është e lehtë të luash, ekipi kundërshtar është agresiv.”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02254581451416
array(1) { ["section"]=> string(92) "trajneri-i-kukesit-shperthen-pas-ndeshjes-skandaloze-e-mora-ekipin-ne-vendin-e-katert-117880" }