Trajneri italian e pranon hapur: Dua të stërvis skuadrën kombëtare

Publikuar tek: sport, më 21:00 12-01-2018 Trajneri italian e pranon hapur: Dua të stërvis skuadrën kombëtare

Kombëtarja italiane që pas mbetjes jashtë nga Kupa e Botës, “Rusi 2018”, ka ngelur pa trajner.

Që herët kanë qenë të shumtë emrat që janë përfolur si kandidatë të mundshëm për të marrë drejtimin e “axurrëve”.

Por së fundmi është përmendur dhe emri i ish-trajnerit të Inter dhe Manchester City, Mancini.

Italiani e ka pranuar edhe vetë që në një ardhme të afërt dëshiron që të trajnojë kombëtaren e vendit të vet.

Aktualisht Roberto Mancini punon në Rusi kur stërvit skuadrën e Zenit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.095130920410156
array(1) { ["section"]=> string(72) "trajneri-italian-e-pranon-hapur-dua-te-stervis-skuadren-kombetare-106377" }