Trajnerit të Argjentinës i nxjerin 'sekretet', zbulohet taktika kundër Nigerisë

Publikuar tek: sport, më 20:33 23-06-2018 Trajnerit të Argjentinës i nxjerin 'sekretet', zbulohet taktika kundër Nigerisë Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli

Argjentina duhet me patjetër të fitojë ndeshjen e rradhës kundër Nigerisë në mënyrë që të kalojë grupin.

Çdo rezultat tjetër ditën e martë do të eliminonte kombëtaren “albiceleste” dhe Messi do të shkonte në shtëpi.

Trajneri Jorge Sampaoli është kritikuar së tepërmi për zgjedhjet e tij taktike dhe shkarkimi do të ishte çështje orësh në rast dështimi për të kaluar grupin. Mesa duket tensioni i këtyre ditëve duket se e ka bërë Sampaolin të tregohet i pakujdesshëm në stërvitje pasi ditën e sotme janë zbuluar shënimet personale të tij me skemat që pritet të aplikohen kundër afrikanëve.

Gazetarët kanë arritur të fotografojnë bollqet teksa mbaheshin në duart e trajnerti Sampaoli ku dallohen qartë skemat e lojës, duke u bërë kështu rasti i dytë i “spiunazhit” në kampin e amerikano-latinëve. Më herët kombëtares së Argjentinës iu publikua formacioni titullar që do të zbriste në fushë kundër Islandës një ditë përpara ndeshjes.

skemat-3.png

skemat-2.png

skemat-1.png

skemat-sampaoli.png

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036219120025635
array(1) { ["section"]=> string(83) "trajnerit-te-argjentines-i-nxjerin-sekretet-zbulohet-taktika-kunder-nigerise-125510" }