Tramezzani për Kaçen: Është i përshtatshëm për Lazio-n

Publikuar tek: sport, më 09:10 29-06-2015 Tramezzani për Kaçen: Është i përshtatshëm për Lazio-n

Zëvendëstrajneri i Kombëtares Shqiptare, Polo Tramezzani i ka këshilluar skuadrës së Lazio-s emrin e futbollistit shqiptar, Ergys Kaçe. Në një intervistë për mediat italiane, Tramezzani ka vlerësuar lojtarin e PAOK, duke e konsideruar atë një lojtar me vlera të mëdha.

“Prej tre sezonesh Kace është titullar tek Paok. Edhe përfaqësuesja Greke kërkoi ta bënte për vete por ne e bindëm të luante për ne. Këtë vit ka patur pak hapësira në kombëtaren Shqiptare por luajti si titullar në miqësoren me Francën duke treguar vlerat e tij. Mendoj se është i përshtatshëm për Lazion”, është shprehur italiani.

Giani de Biassi dhe Paolo Tramezzani pas ardhjes në Shqipëri kanë qenë promoter të vazhdueshëm të futbollistëve shqiptarë në klubet italiane dhe jo vetëm. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038436889648438
array(1) { ["section"]=> string(59) "tramezzani-per-kacen-eshte-i-pershtatshem-per-lazio-n-14857" }