Transferimi në Dibër i dosjes ‘184’, LUBONJA: U bë qëllimisht, s’ka guxim asnjë prokuror të hetojë kur sheh përpara këta banditë

Publikuar tek: politike, më 17:26 21-08-2019 Transferimi në Dibër i dosjes ‘184’, LUBONJA: U bë qëllimisht, s’ka guxim asnjë prokuror të hetojë kur sheh përpara këta banditë Fatos Lubonja i ftuar sot te ''News24''

Analisti Fatos Lubonja e konsideroi shpalljen e moskompetencës së Prokurorisë së Krimeve të Rënda për dosjen e famshme ‘’184’’ si lëvizje e qartë për ta mbyllur njëherë e mirë.

I ftuar në ‘’News24’’, ai shtoi se asnjë prokuror në Tiranë dhe Dibër nuk ka kurajo dhe guxim të hetojë këtë dosje, sepse përballë janë vendosur banditë të veshur me pushtet.

‘’S’ka nevojë është për koment për këtë vendim të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, është e qartë. Një Prokurori e kapur është instrument i pushtet, e ccojnë atje të mbyllet ccështja, Kush ka guxim atje në Dibër të hapë atë dosje, kur shohin këta banditë? Absolutisht jo!’’, u shpreh Lubonja në ‘’News24’’.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0043690204620361
array(1) { ["section"]=> string(130) "transferimi-ne-diber-i-dosjes-184-lubonja-u-be-qellimisht-s-ka-guxim-asnje-prokuror-te-hetoje-kur-sheh-perpara-keta-bandite-175956" }