Transferta e milionave, Romeo Karaj: Të ngrihet akuzë mbi këtë bankë

Publikuar tek: aktualitet, më 21:47 15-02-2017 Transferta e milionave, Romeo Karaj: Të ngrihet akuzë mbi këtë bankë

Eksperti ligjor i OSHEE-së, Romeo Karaj që ka administruar dokumentet e procesit të privatizimit të kompanisë CEZ, ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me reagimin e përfaqësuesit të opozitës, Arben Ristani, gjatë zhvillimeve të punimeve të komisionit hetimor.

Reagimi i Romeo Karajt në rrjetin social:

Kryetarit te komisionit parlamentar per investigimin e privatizimit te OSSH i hiqet me dhune e drejta e fjales.

Kjo i behet pikerisht nga nje ish drejtues i komisionit qendror te zgjedhjeve dhe ish gjykates.

Nje deputet dhe ish gjykates si Ristani, merr publikisht nen mbrojtje banken qe levroi ne menyre te paligjshme parate tek Nuel Kalaj.

Mjafton ky fakt per ta bere papranueshme qendrimin e tij ne ate komision.

Ky pijanec eshte nje perfaqesues i denje i Berishes.

Ky eshte nje pjese e Berishes.

Sot ai ishte vete Berisha.

Tashme Berisha dhe kopeja e tij nuk kane me asnje argument mbrojtjes, pervecse dhunes, kercenimit, shpifjes, bojkotit dhe shkaterrimit.

Ai ka humbur arsyen dhe qetesine per tu shtirur burre zotni dhe per te luajtur rolin si trim e i ndershem.

Berisha mjeran sot u mbyt ne goten e rakise se Ristanit.

Komisioni duhet te veproje patjeter ligjerisht dhe te vere ne vend dinjitetin e tij.

Komisioni duhet te vazhdoje investigimin e ceshtjes deri ne detaje, pasi ato jane ende te pazbuluara.

Komisioni duhet te verifikoje se kujt i perket realisht kjo banke qe merret nen mbrojtje publikisht nga Ristani.

Per kete banke duhet ngritur akuza reale e bashkepunimit ne pastrimin e produkteve te vepres penale dhe qe nuk parashkruhet ashtu sic i leverdis Berishes dhe Ristanit.

Komisioni duhet te kerkoje qe te behet vleresimi i pasurise se keqberesve dhe te merren masa per mostjetersimin e saj.

Ajo pasuri ju perket shqiptareve. Cfare i mungon gjithkujt prej nesh gjendet si teprice tek politikanet kusare.

Per fat akoma ne vend funksionon akoma policia se te jete per prokurori e gjykate kete vend e ka marre lumi.

Por Berisha nuk mund te mbaje edhe per shume kohe peng drejtesine me Ristanërat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lame “djemloshave me uniformë”: Ju falenderojnë edhe apollonasit e 2200 vjetëve të shkuar, edhe shqipot e sotëm
Denoncimi: 500 euro për një vend pune në Kazakistan, si u mashtruan 100 persona (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011393070220947
array(1) { ["section"]=> string(72) "transferta-e-milionave-romeo-karaj-te-ngrihet-akuze-mbi-kete-banke-68838" }