Transformimi i sheshit “Italia”, Veliaj fton qytetarët të parkojnë makinat

Publikuar tek: politike, më 09:47 14-10-2015 Transformimi i sheshit “Italia”, Veliaj fton qytetarët të parkojnë makinat

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj i fton të gjithë qytetarët të parkojnë automjetin e tyre në shesh-parkingu më të ri të kryeqytetit dhe të shijojnë me këmbë Parkun e Liqenit.

Veliaj thotë se çdo e ardhur nga parkingu do të shkojë për ndërimin e më shumë korsive për biçikletat, teksa mesazhin e tij e shoqëron me fotografinë e transformimit të sheshit “Italia” që ndodhet përpara hyrjes kryesore të stadiumit “Qemal Stafa”.

“Lëre makinën te sheshi Italia dhe shijo Liqenin në këmbë. Çdo lek nga parkingu shkon për korsi biçikletash”, shkruan Veliaj në profilin e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067310333251953
array(1) { ["section"]=> string(77) "transformimi-i-sheshit-italia-veliaj-fton-qytetaret-te-parkojne-makinat-23083" }