“Transport kafshëror i artefakteve arkeologjike të gjetura në Durrës”

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:17 06-03-2017 “Transport kafshëror i artefakteve arkeologjike të gjetura në Durrës”

Dy topat e zbuluar në rrënojat antike pranë Torrës veneciane në Durrës janë transportuar në mënyrë “kafshërore” nga Bashkia e Durrësit duke i shkaktuar edhe dëme në strukturën e tyre.

Sikur të mos mjaftonte dëmi i shkaktuar nga plintat e betonit të ngulura në muret antike të zbuluara gjatë punimeve për sheshin “Veliera” në zonën arkeologjike “A” të Durrësit, topat janë zhvendosur plot “mllef” sikut t’ia kishin bërë borxh ndonjë zyrtari se pse u shfaqën në vendin e “gabuar” dhe në kohën e “gabuar”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018353939056396
array(1) { ["section"]=> string(73) "transport-kafsheror-i-artefakteve-arkeologjike-te-gjetura-ne-durres-70883" }