Transportonin alegjerianë për 300 euro, arrestohen 2 persona (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:02 07-01-2018 Transportonin alegjerianë për 300 euro, arrestohen 2 persona (EMRAT)

Policia e Gjirokstrës ka arrestuar 2 persona, pasi trasportonin algjerianë kundrejt një shumë prej 300 eurosh.

Policia bën me dije së të arrestuarit janë: Ledion Rabaj, 38 vjeç, banues në Gjirokastër si dhe  L.G, 38 vjeçe, banuese në Tiranë.

Në njoftimin e policisë citohetse: Arrestimi i shtetasve të mësipërm u bë pasi në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë, në vendin e quajtur "Mashkullorë" janë kapur  duke trasportuar me automjetin tip ‘Benz’  me targa AA 399 HY,  një shtetas algjerian i identifikuar si S.T, 18 vjeç. Shtetasit e arrestuar kanë patur si qëllim ta transportojnë shtetasin algjerian deri në Tiranë kundrejt një  shume prej 300 eurosh".

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar automjeti me targa AA 399 HY dhe tre telefona celular. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grabitja për hakmarrje e “Benzit” në Korçë, ngrihet një tjetër pistë dyshimi, çfarë NDODHI në mesnatë në makinën e çiftit (DETAJE)
Humb ndjenjat te stadiumi "Qemal Stafa" i moshuari, dërgohet në spital me shenja të pakta jete (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.010339021682739
array(1) { ["section"]=> string(72) "transportonin-alegjeriane-per-300-euro-arrestohen-2-persona-emrat-105730" }