Transportonte klandestinë sirianë, arrestohet Dritan Metushi

Publikuar tek: aktualitet, më 09:20 25-02-2015 Transportonte klandestinë sirianë, arrestohet Dritan Metushi

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga Dritan Metushin, pasi ishte duke transportuar ilegalisht pesë sirianë. Metushi po ndihmonte sirianët për të mbërritur në Shqipëri nga Greqia nëpërmjet Kakavijës, por plani i tij dështoi kur policia e arrestoi në flagrancë.

Po kështu policia ka shpallur në kërkim edhe bashkëpunëtorin e Metushit. I arrestuari nuk e kryente I vetëm transportin, por me ndihmën e Etjon Bregasit që ende nuk është arrestuar.

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar gjatë natës edhe 63 klandestinë të tjerë që ishin futur në Shqipëri. Pika e kalimit kufitar të Kakavijës është bërë tashmë shumë e përmendur për arrestime të klandestinëve, kryesisht nga Siria dhe Eritrea.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fier/ Arrestohen dy regjistrues të ZRPP
Fier/ Arrestohet në flagrancë biznesmeni i miellit, BA: Arrestimi i pajustifikuar »
Article Logic
Execution time: 0.013726949691772
array(1) { ["section"]=> string(64) "transportonte-klandestine-siriane-arrestohet-dritan-metushi-4371" }