“Tranzicioni drejt makinave elektrike do shkurtojë qindra mijëra vende pune”

Publikuar tek: bota, më 17:51 28-10-2016 “Tranzicioni drejt makinave elektrike do shkurtojë qindra mijëra vende pune”

Shefi i personelit të Volksëagen është cituar të ketë thënë për një gazetë gjermane se kalimi drejt makinave elektrike pritet të prekë një "numër pesëshifror" të vendeve të punës në kompani.

Karlheinz Bekimi tha për të përditshmen Frankfurter Allgemeine Zeitung tha se makinat elektrike kanë më pak komponentë se motorrët me djegie, “kështu që në terma afatgjatë do të kemi nevojë për më pak punonjës për prodhimin e tyre”.

Blessing theksoi se nuk do të ketë pushime nga puna, port ha se fuqia punëtore nuk do të reduktohet. Ai sqaroi se numri pesëshifror i vendeve të punës që do të shkurtohen është për të gjithë botën, raporton "Associated Press".

VË është fokusuar plotësisht te makinat elektrike pas skandalit me  manipulimin e emetimeve të gazrave. /Newsbomb.al/

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E nxjerrin nga klubi, burri kap striptisten dhe e përplas në tokë (Video)
Sërish dyshime, FBI rihap hetimet për e-mailet e Hillary Clinton »
Article Logic
Execution time: 0.0094809532165527
array(1) { ["section"]=> string(80) "tranzicioni-drejt-makinave-elektrike-do-shkurtoje-qindra-mijera-vende-pune-57706" }